• ×

  Cengiz Demirkaya

  15 Nisan 1968 mardin kızıltepe doğumlu.
  ortaöğrenimini Mardin'de tamamlayarak Çukurova üniversitesi eğitim fakültesinden mezun oldu..
  siayesette etkin ve kökü  milli nizam partisine dayanan mufazakar demokrat bir ailenin saygın ve sevilen bir bireyi olan cengiz Demirkaya tarım sektöründe yenilikçi ve bilime dayanan kendi kurduğu aile şirketinde yöneticilik yaptı.
  sandık yönetim kurulundan başlayarak teşkilatın birçok kademelerinde görev yaptı en son olarak Kızıltepe Ak parti ilçe başkanlığını görevini yaptı.
  cengiz demirkaya evli ve 4 çocuk babasıdır..

 • ×

  Şeyhmus Dinçel

  1 Mayıs 1966'da Mardin'de doğdu. Baba adı Bilal, anne adı Selma'dır.Mimar, Dicle Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi'ni bitirdi.1991-1993 yılları arasında Suudi Arabistan'da inşaat firmasında çalıştı. Bilkent Üniversitesi Kentsel Tasarım Peyzaj Mimarlığı bölümünde misafir Öğretim Görevlisi olarak çalıştı. Şanlıurfa Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu Üyeliği yaptı. Mardin'de 20'ye yakın restorasyon proje ve uygulamasında bulundu. 2007 2008 Mardin antik şehir Dara'da kazı komisyonlarında bulundu. Tarihi şehirlerin gelişimi; Mardin Taşı'nın özellikleri restorasyon ana ilkeleri konusunda yurtiçi ve yurtdışında sempozyumda bildirim sundu. Mardin Kent Konseyi Kurucu Genel Sekreterliği, Mardin Kültür Turizm Tanıtım Derneği Başkanlığı, Artuklu Üniversitesi Yönetim Kurulu Üyeliği, Mardin MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeliği, Mardin Ensar Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. 2004-2007 yılları arasında AK Parti Mardin İl Başkanlığı görevinde bulundu.Çok iyi düzeyde Arapça ve orta-üstü düzeyde İngilizce bilen Dinçel, evli ve 4 çocuk babasıdır.