Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
03-04-2019 14:02:28

“5” İLÇE BELEDİYESİNİ ALDIK

                               

AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, “Ülkemizin ve Mardin’in yerel anlamda her türlü hizmetlerden faydalanması adına büyük fırsat niteliğinde olan ve aynı konu içerisinde beka tartışmalarının sürekli gündemde olduğu bir mahalli idareler seçimlerini daha geride bıraktık”.

AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç 31 Mart’ta gerçekleştirilen mahalli idareler seçimlerinin ardından kamuoyuna bazı önemli açıklamalarda bulundu.

İl Başkanı Faruk Kılıç, “AK Parti Mardin İl Başkanı olarak görevi devraldıktan hemen sonra seçim çalışmalarına başlamamız gerekiyordu. Çünkü Mardin’in yeni vizyonuna sahip olabilmesi, geleceğinin şekillenmesi ve bölge siyasetinin dizaynı için önümüzde çok önemli bir yerel seçim vardı. Ve seçimlere teşkilatlar olarak çok iyi hazırlandığımıza inanıyorum. Mardin ilimizin tüm sokaklarını hane bazlı çalışmalarla domine etmemiz gerekiyordu. Her vatandaşa gitmeli, herkese dokunmalıydık. Kısacası sloganımız olan ‘Gönül Belediyeciliği’nin adına yakışır bir şekilde çalışmalarımızı sürdürmeliydik. Çok şükür bunu da başardık”.

UYUM VE KOORDİNASYONU ELDEN BIRAKMADIK

Çalışmalara yaklaşık olarak seçimlere üç ay öncesinden başladıklarını belirten İl Başkanı Faruk Kılıç, “Başta Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Sayın Mehmet Vejdi Kahraman olmak üzere milletvekillerimizle, bakanlarımızla, MKYKmızla, eski vekillerimizle, eski il ve ilçe başkanlarımızla, kanaat önderlerimizle, bazı STKlarla, belediye başkan adaylarımızla, meclis üyelerimizle, ana kadememizle, il kadın kolları ve gençlik kollarlımızla, ilçe teşkilatlarımızla, ilçe kadın kolları ve gençlik kollarımızla, mahalle başkanlarımızla ve çalışmalarımıza tamamen gönüllü olarak katılan çok değerli vatandaşlarımızla birlikte İl Seçim Koordinasyon Başkanlığımızın çalışma koşulları altında ortak bir paydada uyum içerisinde çalışmalarımızı tamamladık. Bu üç aylık süre müddetince il merkezinde, ilçe merkezlerinde, kırsal mahallelerimizde düzenli olarak çalışmalarımızı saat bazlı sürdürdük. Özellikle kadın kollarımızın ve gençlik kollarımızın kırsalda ve şehir merkezlerinde yapmış oldukları çalışmalar büyük önem arz ediyor. Adaylarımızla birlikte yapılan ev ziyaretleri, akşam sohbetleri, gençlik buluşmaları, STK, ODA ziyaretleri ve buluşmaları çalışmalarımızın içerisindeydi. Ayrıca şunu belirteyim Mardin’de mevcut bulunan tüm mahalleleri ziyaret ettik. Hatta durumun önemine binaen bazı kırsal mahallelerimize 2 ya da 3 defa gittiğimiz oldu. Aslında temel amacımız Mardin’i hizmetlerde buluşturmak adına meramımızı, liderimizin selamını yediden yetmişe herkese ulaştırarak AK Parti Mardin tarihinde ilklere imza atmaktı. Ve teşkilat olarak bunu başardığımıza olan inancım tamdır”.

İLK DEFA 5 BELEDİYE ALDIK

Yaptığımız tüm bu çalışmaların neticesinde Mardin’de ilk defa, Artuklu, Yeşilli, Midyat, Ömerli ve Dargeçit olmak üzere beş tane belediyeyi AK Parti belediyeciliğiyle buluşturduk. Bu konuda belediye başkan adaylarımıza özverili çalışmalarından ve samimiyetlerinden dolayı teşekkür ediyor yapacakları tüm çalışmalarda başarılar diliyorum<. Daha önce HDP tarafından kazanılan Artuklu Belediyesi’ni geri aldık. Yeşilli İlçesi’nde HDP’nin Saadet Partisi ile birleşmesiyle ciddi bir mücadele verdik. Ve tabii ki sonuç olarak Yeşilli halkının teveccühü, ülkesine ve milletine olan bağlılığı daha ön plandaydı. Bu da Yeşilli’de zaferi kaçınılmaz yaptı.

İMKÂNSIZ GİBİ GÖRÜNEN DARGEÇİT

En önemli hususların başında asla alınamaz denilen Dargeçit Belediyesi ve Ömerli Belediyesi’ni ilk defa AK Parti kazanarak tarihtekini yerini aldı. Özellikle Dargeçit’te imkânsız gibi görünen bir sonuç elde ettik. Buda azmin, karalılığın ve dirayetli bir çalışmanın eseridir diyebiliriz. Bu anlamda ben buradaki adaylarımıza, tüm teşkilatlarımıza ve oralarda yaşayan halkımıza ayrıca teşekkür ediyorum”.

OYLARIMIZ CİDDİ ANLAMDA ARTTI

 Seçim sonuçlarımızı 24 Haziran seçimlerine göre yorumladığımızda oylarımızın ciddi anlamda yükselttiğimizi görmekteyiz. 24 Haziran seçimlerine göre yüzde 8 artırdık ve ilk defa Mardin’de AK Parti olarak en yüksek oy oranımıza ulaştık. Mardin’de değişim başlamıştır. Artık bazı şeylerin daha da farkına vardık. İnanıyorum ki bundan sonraki seçimlerde oylarımız daha da katlanarak artacaktır. Seçime katılım oranında biraz düşüşün olduğunu gözlemledik. İnşallah kuracağımız komisyonla bunun neticelerini araştırıp değerlendirmelerde bulunacağız.

SAVUR İÇİN İTİRAZLARDA BULUNDUK

Ben Savur’a değinmeden geçemeyeceğim. Evet, yaptığımız ciddi çalışmaların sonucu olarak hedeflerimiz arasında Savur İlçemizde yer almaktaydı. Hatta yaptığımız analizlerde Savur Belediyesi’ni bizim kazandığımız gözüküyor. Hukukçularımız aracılığıyla Savur ile ilgili itirazlarda bulunduk. Çünkü Savur’da normalin üstünde ve ciddi anlamda geçersiz oyların olması düşündürücü bir husustur.   Özellikle kırsal mahallelerin bazı sandıklarında çıkan kargaşaların sonucunda birçok seçmenin oyunu kullanmadığını gördük. Bunlara ilişkin elimizde jandarmanın tutanakları mevcuttur. Tespit ettiğimiz tüm usulsüzlüklerin sonucu etkileyebileceğini düşündük ve Savur ilçemiz ile ilgili ilçe seçim kuruluna itirazda bulunduk. Savur Belediyesi’nin AK Parti’ye kazanımı konusunda haklı olarak ciddi çalışmalarımız devam edecektir.

DEĞİŞİM ZAMANI

AK Parti Mardin olarak tüm ilçelerde oylarımızı artırdığımızı gözlemledik. Öbür taraftan il merkezinde ve tüm kırsal mahallelerde oylarımızın arttığını görüyoruz. Buda artık HDP’nin yavaş yavaş eridiğini, artık eski yapısında olmadığını elimizdeki verilerle çok rahat görebiliyoruz. Artık zaman değişim zamanıdır, hizmet zamanıdır. Mardin’in kaybedecek bir anı bile yoktur. İnşallah AK Parti olarak bundan sonraki tüm süreçlerde sadece Mardin ve halkımızın refahı, huzuru için çalışacağız, ter dökeceğiz”.

 

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.